Historie značky Waterman

záruka

V současné době představuje značka Waterman více než 120letou tradici, která znamená revoluci v užívání psacích potřeb.

Rok 1883 byl vzrušujícím svými neočekávanými událostmi, které měnily životní přiběhy jako listy nepopsaného papíru. Svou uspěšnou a více jak dvacetiletou činnost tak například ukončilo Prozatimní divadlo. Dále se v tomto roce narodil světoznámý prozaik Franz Kafka, patřící mezi jednu z nejpozorohudnějších osobností 20. století. Nesmíme také opomenout, že ve zmíněném roku došlo k erupci sopečného ostrova Krakatau, která patřila mezi jednu z největších přírodních katastrof, které lidstvo pamatuje.

V kruhu těchto událostí se v pojišťovnictví pokoušel prosadit téměř neznámý a velmi plachý muž jménem Lewis Edson Waterman. I přes svou píli nebyl tento pojišťovací agent příliš uspěšný. Pomyslný kalich jeho hořkosti přetekl ve chvíli, kdy přišel o zakázku jen z toho důvodu, že jeho plnicí pero při podpisu udělalo na smlouvu kaňku. Tato chvíle poznamenala jeho budoucí kariéru a představu své budoucnosti, plné touhy po uspěchu a tajných přáních.

Rozhodl se zanechat dosavadní práce a začal usilovně přemýšlet nad tím, jak by mohl zabránit samovolnému vytékání inkoustu z per. O rok později si nechal patentovat zcela nový způsob plnění a za další čtyři roky vznikla firma The L. E. Waterman Company. Od té doby značka Waterman začala utvářet novodobé dějiny, spojené nenahraditelnými psacími potřebami, které nemají na světovém trhu konkurenci.

O kvalitě per Waterman se přesvědčili také významné osobnosti, například Charles Lindbergh s ním psal svůj legendární deník během historického letu z New Yorku do Paříže v roce 1927. V tomtéž roce také výzkumný pracovník firmy Waterman, M. Perraud, vynalezl světoznámou inkoustovou bombičku, jež svým přínosem pomohla mnoha uživatelům.Diana Frances Spencerová, jedna z nejznámnějších osobností 20. století a první manželka následníka britského trůnu prince Charlese využívala per Waterman v administrativních činnostech, spojenených s charitativním hnutím.
Z pera značky Waterman vzešly některé texty brazilského zpěváka, kytaristy i textaře Gilberta Gila, známého především díky svým nahrávkám ve stylu "Tropicalismo" na konci 60. let, které se staly světovými hity.
Charles Lindbergh používal pera Waterman k psaní deníku při svém historickém letu z New Yorku do Paříže v roce 1927.